گیرمو دل تورو برای نتفلیکس انیمیشن پینوکیو را خواهد ساخت

طبق جدیدترین اخبار، گیرمو دل تورو برای شبکه نتفلیکس انیمیشن پینوکیو را خواهد ساخت. دل تورو که برای ساخت فیلم هایی با سبک خاص خودش شهرت دارد، قرار است نسخه تاریکتری از پینوکیو بسازد. در ادامه با ما همراه باشید.

 

بر اساس تازه ترین اخبار، گیرمو دل تورو قرار است انیمشن استاپ موشن پینوکیو (Pinocchio) را برای شبکه نتفلیکس بسازد. یک سال پیش خبر ساخت این انیمشن توسط دل تورو منتشر شد که به دلیل مشکلات مالی در آن زمان به بن بست برخورد کرد. حال طبق اخباری که منتشر شده دل تورو قرار است این انیمیشن را برای شبکه نتفلیکس بسازد. آخرین ساخته دل تورو فیلم تحسین شده شکل آب (The Shape of Water) بود که در سال ۲۰۱۷ اکران شد و توانست جایزه بهترین فیلم سال را دریافت کند. حال انیمیشن پینوکیو ساخته بعدی دل تورو به حساب می آید. طبق خبر منتشر شده، این انیمیشن قرار است در سبک مخصوص دل تورو ساخته شود، که اگر از طرفداران فیلم های او باشید، کاملا با سبک فیلمهایش آشنا هستید. پینوکیویی که دل تورو می سازد، قرار است حال و هوایی تاریکتر داشته باشد و دل تورو قصد دارد در ساخت آن از طراحی‌ های گریس گریملی الهام بگیرد. در ادامه می توانید نمونه ای از تصاویری را که برای رمان «ماجراهای پینوکیو» اثر کارلو کلودی (۱۸۸۳) طرح شده را تماشا کنید:

 

 

فیلمنامه انیمیشن پینوکیو توسط خود دل تورو و پاتریک مک‌هیل نوشته شده است و طبق خبر تولید آن به زودی آغاز خواهد شد. این انیمیشن به شکل موزیکال خواهد بود و حال و هوای ایتالیای آشفته دهه ۱۹۳۰ را نمایش خواهد داد، فضایی سیاسی و پر از سرکوب که با گسترش فاشیسم همراه بود. دل تورو در مورد اثر جدید خود می‌ گوید:

هیچ فرمی از سرگرمی نتوانسته است به اندازه انیمیشن روی زندگی و کار من تأثیر بگذارد و هیچ شخصیتی هم در تاریخ سراغ ندارم که به اندازه پینوکیو با آن ارتباط عمیقی برقرار کرده باشم.

 

پینوکیو در داستان ما یک کودک معصوم است که پدرش توجهی به او نشان نمی‌ دهد. او در اثر اتفاقاتی از خانه خارج و وارد دنیایی می‌ شود که با آن بیگانه است. سفر شگفت‌انگیز پینوکیو باعث می‌شود او کم‌کم با دنیای اطراف آشنا شود و به شناخت بهتری از محیط پیرامون خود و پدرش برسد. از سال‌ها پیش قصد ساخت چنین فیلمی را داشتم و خوشحالم که بعد از تهیه سریال انیمیشنی Trollhunters، مسئولین نتفلیکس باز هم به من اجازه دادند به سراغ انیمیشن دیگری بروم و این بار چیزی را بسازم که مدت‌ها بود قصد تهیه آن را داشتم و بتوانم بیننده‌ها را با داستان عروسک چوبی‌ای که به پسری واقعی تبدیل می‌شود از زاویه دید خود همراه کنم.

 

دل تورو پیش از این هم در ساخت انیمیشن هایی چون «پاندای کونگ‌فوکار ۳» و «کتاب زندگی» دست داشته است ولی این اولین بار است که خود او کارگردانی انیمیشنی را بر عهده می گیرد. دل تورو همچنین تهیه‌کننده پینوکیو هم خواهد بود و در این راه از کمپانی‌ها و استودیوهایی چون The Jim Henson Company و ShadowMachine کمک می‌گیرد. شما برای خواندن بیوگرافی گیرمو دل تورو می توانید به بخش بیوگرافی هنرمندان بروید.

یک مووی را دنبال کنید