فصل آخر سریال بازی تاج و تخت نبردی بزرگ خواهد داشت

طبق تازه ترین اخبار، فصل آخر سریال بازی تاج و تخت نبردی بزرگ خواهد داشت، نبردی بزرگ که تا به الان در هیچ کدام از فصل های سریال دیده نشده است. جز این نام رسمی اسپین آف مجموعه Game of Thrones مشخص شده است. در ادامه با ما همراه باشید.

 

 

فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) را می توان جزء مورد انتظار ترین سریال های سال ۲۰۱۹ دانست. هر چقدر که به تاریخ پخشش نزدیکتر می شویم شاهد اخبار مختلف از این سریال و سریالهای فرعی آن هستیم. حال نیز در جدیدترین اخبار گفته شده که در فصل هشتم و آخر این مجموعه قرار است شاهد بزرگترین نبرد کل سری باشیم. در فصل های قبل هم شاهد نبرد و رویارویی بسیاری از شخصیت ها بودیم، ولی گفته شده که این نبرد قرار است خیلی بزرگتر باشد.

بزرگترین نبردی که در این مجموعه تا به اینجای کار رخ داده مربوط به قسمت ۹ از فصل ۶ است، که نبرد حرامزاده‌ها (Battle of the Bastards) نام داشت. که در آن نبرد جان اسنو با کمک وحشی های پشت دیوار بزرگ، به جنگ با رمزی بولتون رفت. در آن نبرد شاهد صحنه های فوق العاده و جنگی خونین بودیم که در نهایت جان اسنو توانست پیروز آن نبرد باشد. حال پیتر دینکلیج، بازیگر نقش تیریون لنیستر در رابطه با نبرد بزرگ فصل آخر گفته که:

نبرد بسیار خشنی خواهیم داشت؛ جنگی که نبرد حرامزاده‌ها در مقایسه با آن به یک پارک تفریحی شباهت دارد.

طبق اخباری که مدتها پیش منتشر شد، فیلمبرداری نبرد بزرگ فصل هشتم ۵۵ روز طول کشیده است و بعد از آن هم فیلمبرداری برای چند هفته در استودیو دنبال شده است. اما فیلمبرداری نبرد حرامزاده‌ها ۲۵ روز به طول انجامیده است. نبرد بزرگ فصل آخر توسط میگوئل ساپوچنیک کارگردانی شده، یعنی کسی که کارگردان نبرد حرامزاده ها و یکی دیگر از صحنه‌های عظیم مجموعه در قسمت Hardhome را هم کارگردانی کرده است.

 

 

این جنگ عظیم در منطقه وینترفل رخ می‌دهد و برخلاف نبرد بزرگ قبلی که بیشتر با محوریت دو شخصیت اسنو و رمزی دنبال می‌شد، این بار شاهد حضور شخصیت‌های زیادی خواهیم بود. شورانر مجموعه، دیوید بنیاف در این مورد می‌گوید:

بخشی از چالش‌های ما و مهم‌تر از همه کارگردان این قسمت میگوئل ساپوچنیک، هر چه جذاب‌تر کردن این نبرد بود. مدت‌ها برای رسیدن به این نقطه از مجموعه تلاش کرده بودیم و در نهایت به اینجا رسیدیم. نبردی که قرار است مبارزه بین لشکر مرده‌ها با انسان‌های زنده را نمایش دهد و نمی‌توان آن را در زمان کوتاه ۱۲ دقیقه‌ای به پایان رساند.

برای هر چه عظیم‌تر نشان دادن این جنگ، تغییراتی در وینترفل ایجاد شد و طراحان این منطقه، آن را گسترش دادند؛ از حیاط آن گرفته تا برج و باروهای قلعه و تعداد اتاق‌ها و در مجموع خیلی چیزها برای آماده‌سازی این نبرد دستخوش تغییر شدند. یکی دیگر از بازیگران مجموعه یعنی امیلیا کلارکسون که نقش دنریس تارگرین را برعهده دارد هم در مورد این بخش از سریال می‌گوید:

همه‌چیز در اینجا حالتی سخت‌تر و خشن‌تر پیدا می‌کند. من در صحنه‌ای با یکی از بازیگران همراه بودم و به او گفتم: «خدای من! دیگر نمی‌توانم چنین کاری را تکرار کنم.» و بعد هم اشک از چشمانم جاری شد.

فصل هشتم و آخر «بازی تاج و تخت» در سال ۲۰۱۹ پخش خواهد شد و بعد از آن هم قسمت های فرعی این مجموعه آغاز خواهند شد.

 

 

مدتی پیش خبری منتشر شد که در آن گفته شده بود که اولین بازیگر سریال مقدمه «بازی تاج و تخت» معرفی شده است. طبق آن خبر نومی واتس قرار است در اولین نسخه فرعی از سریال پرطرفدار Game of Thrones ایفای نقش داشته باشد. او قرار است نقش نجیب زاده‌ای را بازی کند که رازی شوم دارد. نام شخصیتی که او ایفا خواهد کرد هنوز اعلام نشده است. حال در جدیدترین اخبار بازیگری جدید به این مقدمه اضافه شده و نام رسمی آن هم مشخص شده است. طبق خبری که منتشر شده جاش وایت هاوس (josh whitehouse) به جمع بازیگران نسخه فرعی اضافه شده است و قرار است همانند واتس ایفای یکی از شخصیت های اصلی را بر عهده داشته باشد. وایت‌ هاوس بیشتر برای بازی در نقش هیو آرمیتاژ در فصل سوم و چهارم سریال Poldark (پولدارک) شناخته شده است. علاوه بر این نام رسمی این قسمت فرعی سریال Game of Thrones مشخص شده است. جرج آر آر مارتین که مجموعه کتاب‌ های A Song of Ice and Fire (ترانه یخ و آتش) را نوشته است، در آن زمان از علاقه خود به نام The Long Night (شب بلند) خبر داد. و حال او در بلاگ شخصی خود اعلام کرده که نام رسمی این سریال The Long Night خواهد بود. نام سریال The Long Night در واقع به اتفاق حدود ۸ هزار سال قبل از اتفاقات اصلی سریال Game of Thrones اشاره دارد. اتفاقات سریال در دوران طلایی عصر قهرمانان (Age of Heroes) جریان دارد که در آستانه ورود به ‌تاریک‌ترین دوران وستروس است. در این دوره یک زمستان بسیار طولانی وستروس را فرا گرفت که در یک شب که در میانه این زمستان بسیار سرد و کشنده اتفاق افتاد، یک نسل با قحطی، وحشت و ترس مواجه شدند. در طول اتفاقات این شب طولانی، برای اولین‌بار وایت واکرها پا به وستروس گذاشتند که هیچ ارتشی توانایی ایستادگی در برابر آن‌ ها را نداشت و آن‌ ها هیچی رحمی از خود نشان نمی‌ دادند و مردگان را زنده می‌کردند.

یک مووی را دنبال کنید